Socha Drak - SMO 6 - (Ronov nad Sázavou) - ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Havlíčkově Brodě a na Havlíčkobrodsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Omerta

Uživatelský avatar
Omerta
Moderátor/ka
O výletech: 147
Registrován: ned 24. zář 2017 18:08:15

Pomník / Památka Socha Drak - SMO 6 - (Ronov nad Sázavou) - ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Omerta » pon 16. dub 2018 22:02:16

Na šestou z monumentů Michala Olšiaka se dnes podíváte do Ronova nad Sázavou, kde stojí přímo u silnice jedna z našich velice častých pohádkových bytostí, drak.
Socha patří se svými pěti metry mezi ty nejvyšší díla která M. Olšiar doposud vyrobil, a podle mého je to i jedna z těch nejzdařilejších. Umístěna sem byla v listopadu 2012.

Kompletní seznam soch Michala Olšiaka (SMO)

Provozní doba: Celoročně

Vstupné: Zdarma

Nadmořská výška: 450m n.m.

GPS: N 49°34.14057', E 15°46.33017'

Přístup: Ronov nad Sázavou najdete kousek za Přibyslaví, na silnici č. 19, směrem na Žďár nad Sázavou. Socha je asi 200m za zámkem a těsně za fotovoltaickou elektrárnou po pravé straně u silnice ve směru na Ž.n.S.
Obcí vede červená turistická značka a asi 100m za středověkým mostem narazíte na inline stezku (Přibyslav - Sázava). Po hlavní silnici vede cyklostezka č. 19 (Lísek – Nové Město n.Mor. - Žďár n.Sáz. – Havlíčkův Brod – Zruč n. Sáz. – Týnec – Davle).

Ostatní: V okolí doporučuji navštívit:
- Středověký most v Ronově
- Zříceninu hradu Ronov


Drak.jpg
By This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Aktron.When reusing, please credit me as: Aktron / Wikimedia Commons. I would appreciate being notified if you use my work outside Wikimedia.Do not copy this image illegally by ignoring the terms of the license below, as it is not in the public domain. If you would like special permission to use, license, or purchase the image please contact me to negotiate terms.More of my work can be found in my personal gallery. cs en +/− cs en mk pl sr +/− [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons
Drak.jpg (81.71 KiB) Zobrazeno 211 xZpět na „Tipy na výlety Havlíčkův Brod a Havlíčkobrodsko (Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Přibyslav, ...)“