Z Bílé na Bobek a zpět

Tipy kam na výlet ve Frýdku-Místku a na Frýdeckomístecku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
Katušenička
Redaktor/ka
O výletech: 80
Registrován: pon 19. bře 2018 11:27:34

Hora Z Bílé na Bobek a zpět

Příspěvek od Katušenička » pon 16. dub 2018 16:19:40

Obec Bílá v Beskydech je skvělým výchozím bodem pro mnoho výletů. My jsme si zvolili výstup (a částečně výjezd) na vrchol Bobek (871 m. n. m.), který leží na česko-slovenské hranici.
Auto jsme zaparkovali na velkém parkovišti v Bílé, které je zdarma a kousek od lanovky. Nejprve jsme se vyvezli lanovkou na vrchol Zbojnická(cena lanovky 70,-/50,- jednosměrná; 120,-/70,- obousměrná) a odsud pokračovali po neoznačené stezce lesem, kde jsme se napojili na modrou turistickou značku, po které se dá vyjít už z Bílé. Cesta až na jedno strmější stoupání je příjemná. Z vrcholu jsou za pěkného počasí krásné výhledy jak na českou, tak na slovenskou stranu (nám sluníčko bohužel vylezlo až když jsme se vraceli).
Pokud se nechcete vracet stejnou cestou dolů,doporučuji po cestě zpět odbočit na neznačenou cestu Kavalčanky (na cestu upozorňuje dřevěná šipka). Cesta vede krásným lesem, za nás ani noha, úplná idyla. Po cestě můžete navštívit technickou zajímavost Čurabský klauz, který sloužil k přepravě dřeva při těžbě. Je zde informační tabule a turistický přístřešek k odpočinku. Odsud pak vede asfaltová stezka, po které se napojíte na zelenou turistickou značku vedoucí kolem loveckého zámečku s oborou. K autu nebo na autobusovou zastávku z jednoho konce obce projdete pěknou cestou podél řeky Bílá Ostravice s několika dětskými hřišti a lavičkami.

Celý okruh bez lanovky je celkem 10,5 km, s lanovkou cca 9 km.

Do obce Bílá se dostanete autem nebo autobusem z Rožnova p. R., Ostravy, Havířova a Nového Jičína.
DSC_0255.jpg
Výhled na slovenskou stranu (zdroj: vlastní foto)Zpět na „Tipy na výlety Frýdek-Místek a Frýdeckomístecko (Třinec, Vratimov, Bystřice, ...)“