Ukázky dravců v Lednickém parku (Lednice) VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Tipy kam na výlet v Břeclavi a na Břeclavsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: libor.ma

Uživatelský avatar
libor.ma
Moderátor/ka
O výletech: 332
Registrován: pon 07. srp 2017 11:57:19

Práce se zvířaty Ukázky dravců v Lednickém parku (Lednice) VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Příspěvek od libor.ma » ned 04. úno 2018 12:28:47

V krásném areálu Lednického parku jsou k vidění pravidelné ukázky dravců. Tyto ukázky jsou největší svého druhu v ČR. Každá ukázka je složena z úvodního cca 10 min. výkladu a poté následují samotné ukázky. Celý program trvá cca 1 hodinu a sledovat jej můžete z prostorné tribuny.
A co můžete vidět v samotné ukázce? Např. sokola - rychlého lovce, který dokáže při střemhlavém letu dosáhnout až 300 km/hod., střílení masa luňákovi a jeho lov v letu, neslyšnou sovu, vznešené orli a mnoho dalšího. Na závěr je také možné se s dravci vyfotografovat.

Které dravce můžete vidět? Supa krahujového, supa kapucína, orla skalního, orla bělohlavého, orla stepního, orla mořského, orla kamčatského, kondora krocanovitého, káni lesní, káni bělochvostou, káni rudoocasou, káni Harrisovu, luňáka hnědého, luňáka červeného, jestřába lesního, krahujce obecného, poštolku obecnou, poštolku rudonohou, poštolku vrabčí, sokola stěhovavého, sokola šahina, raroha velkého, raroha jižního, sokola loveckého kříženého s rarohem, ostříže lesního, dřemlíka tundrového, karančo jižní, kulíška nejmenšího, výrečka malého, sýce rousného, sýčka obecného, sovu pálenou, kalouse ušatého, puštíka obecného, puštíka bělavého, puštíka vousatého a výra velkého.

Na místo ukázek se dostanete směrem od zámeckých skleníků u kterých se dáte doprava a podél vody cca 7 minut chůze. Pozor, údajně se v místě parkovišt pohybují plagiátoři a lákají na podobnou, ale ne na tak kvalitní akci. Nenechte se zmást.

Vstupné je dobrovolné a zaplatit můžete při odchodu.

Letové ukázky:
Květen, červen - pouze soboty a neděle a svátky
1. letová ukázka 12:00, 2. letová ukázka 14:00

Červenec, srpen - každý den, kromě pondělí
1. letová ukázka 12:00, 2. letová ukázka 14:00, 3. letová ukázka 16:00

Září, říjen - pouze o víkendech o svátcích
1. letová ukázka 12:00, 2. letová ukázka 14:00

Webové stránky:
Oficiální webové stránky včetně kompletních informací zde


872px-Bald_eagle_in_a_nosedive.jpg
Autor: Michael Gäbler, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37680456Zpět na „Tipy na výlety Břeclav a Břeclavsko (Hustopeče, Mikulov, Lednice, Valtice, ...)“