Treking.cz - turistika a hory

Staňte se partnerskými stránkami našeho webu Tipykamnavylet.cz, v tomto fóru prezentujeme naše partnery.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jirka

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 391
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50

Treking.cz - turistika a hory

Příspěvek od Jirka » úte 06. bře 2018 18:39:29

Velice rozsáhlý web, který se věnuje převážně turistice a horám. Již samotný název webu Treking.cz jasně ukazuje, že zde najdete přehledy mnoha "treků", což je označení pro náročnější vícedenní pochody, či túry. A když vícedenní, tak se počítá s "bivakováním", což v podstatě znamená přečkat noc pod stanem se spacím pytlem nebo prostě přespat v přírodě. Treking je vlastně něco mezi obyčejnou pěší turistikou a náročnou vysokohorskou turistikou zkušených lezců. Trek může vést klidně i nížinou, ale většinou v horském terénu.

A jak poznáte správného "trekaře"? Má velmi nadutý batoh :-), pevnou kvalitní obuv, je oblečen do každého počasí a má vše k přežití v přírodě.

Zpět k webu, který poskytuje opravdu velmi velkou porci k tomuto oboru, dovolím si říci, že je to největší trekingový web v ČR. Sekce se specializují na treky v České republice, na Slovensku či v Alpách, předávají se různé zkušenosti, kde přespat, jaké mít vybavení, nechybí ani info k počasí či taková treková seznamka, vlastně možnost setkat se s jinými trekaři.

Kromě popisu hor a zkušeností z treků, zde najdete hlavně dobré tipy na trekové trasy s dobrým popisem.

Kdo má rád trochu náročnější turistiku, hurá na web https://www.treking.cz

ObrázekZpět na „Partnerské stránky a jejich prezentace“