Socha Charlie Chaplin - SMO 4 - (Žďár nad Sázavou) - ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet do Žďára nad Sázavou a okolí.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Omerta

Uživatelský avatar
Omerta
Moderátor/ka
O výletech: 147
Registrován: ned 24. zář 2017 18:08:15

Pomník / Památka Socha Charlie Chaplin - SMO 4 - (Žďár nad Sázavou) - ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Omerta » pon 16. dub 2018 20:07:58

Tohoto pána s buřinkou asi není potřeba nikomu představovat. Mistr němého filmu a to jako herec, scénárista a režisér, Sir Charles Spencer Chaplin.
Jistou dobu pracoval v zájezdovém divadle Freda Karna a spolu s ním pravděpodobně navštívil i Československo, což potvrzuje i jeho vnučka.
Kromě mnoha krátkých filmů má na "svědomí" například parodii na Hitlera - Diktátor (kdo neviděl doporučuji), nebo Kid, Cirkus a další. Významně se také angažoval ve sbírce na obnovu Lidic a jenou se dokonce účastnil i soutěže napodobitelů Chaplina. Skončil až třetí...
Sochu hlavy tohoto filmového velikána najdete ve Žďáru nad Sázavou poblíž náměstí Republiky, která zde vítá návštěvníky zdejší vinárny U Charlieho.

Kompletní seznam soch Michala Olšiaka (SMO)

Provozní doba: Celoročně

Vstupné: Zdarma

Nadmořská výška: 575m n.m.

GPS: N 49°33.69623', E 15°56.25150'

Přístup: Žďár nad Sázavou leží na silnici č. 19 od Havlíčkova Brodu. Do města přijedete ulicí Brodská, která se poté mění na Žižkovu. Po přejetí Sázavy následuje světelná křižovatka, kde se dáte doprava a po 300m přijedete na náměstí Republiky, kde nechte auto. Na náměstí, pokud se postavíte k silnici zády, se dejte doprava a první ulice doleva je Veselská, kde je zmíněná socha.
Náměstím tímto směrem vede červená turistická značka, v blízkosti je ještě modrá.
Přes náměstí vede cyklostezka č 19. (Lísek – Nové Město n.Mor. - Žďár n.Sáz. – Havlíčkův Brod – Zruč n. Sáz. – Týnec – Davle)

Ostatní: V okolí doporučuji navštívit:
- Naučnou stezku Babín
- Rozhlednu Rosička
- Sochu Hraniční kámen


Chaplin.jpg
By Pohled 111 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
Chaplin.jpg (169.46 KiB) Zobrazeno 145 xZpět na „Tipy na výlety Žďár nad Sázavou a okolí (Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí, Bystřice nad Pernštejnem, ...)“