Slapanská cyklostezka (Cheb) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Chebu a na Chebsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Marfenaj

Uživatelský avatar
Marfenaj
Moderátor/ka
O výletech: 194
Registrován: úte 17. říj 2017 22:08:18

Cyklo Slapanská cyklostezka (Cheb) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Marfenaj » stř 04. dub 2018 23:04:48

V místech bývalé jednokolejné trati spojující v minulosti Cheb a německý Waldsassen byla zřízena cca 4,5 km dlouhá asfaltová cyklostezka, kterou notně využívají i inline bruslaři nebo i chodci a běžci. Je součástí Valdštejnovy cyklotrasy, začíná nad odbočkou z Podhradu a končí pár metrů za hraničním přechodem.
Trať byla užívána až do 60. let 20. století, poté byla v souvislosti s uzavřením hranic zrušena. Poslední vlak zde projel v r. 1967. Železniční provoz zde připomíná především lavička vyrobená z vagónové nápravy a stavědlo na hraničním přechodě. Stavědlo je i o pár kilometrů blíže do Čech u bývalého strážního domku s odpočívadlem ve Slapanech.
Mimo příjemné projížďky ve stínu stromů nabízí tento úsek také zastavení u nově upraveného hřbitova - vzpomínky na obec Schönlind (Krásná Lípa), jež existovala až do odsunu Němců. Pohřbíváni tu byli lidé ze Slapan, Krásné Lípy, Wiesu a dlaších vsí z okolí. Odsun původních obyvatel zachycuje i vytesaný kamenný památník ve tvaru hranatého hřibu v obci Egerteich ležící na konci asfaltové části této cyklostezky.
Stezka je snadno k nalezení, budeme-li sledovat z Chebu páteřní cyklotrasu č. 6 směrem do Bavorska.
Přílohy
800px-Cycleway_between_waldsassen_and_slapany[1].jpg
Autor: JanSuchy – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10127887
800px-Cycleway_between_waldsassen_and_slapany[1].jpg (228.37 KiB) Zobrazeno 273 xZpět na „Tipy na výlety Cheb a Chebsko (Aš, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, ...)“