Rozhledna Drahy (Javorník) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Hodoníně a na Hodonínsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: libor.ma

Uživatelský avatar
libor.ma
Moderátor/ka
O výletech: 332
Registrován: pon 07. srp 2017 11:57:19

Rozhledna / Vyhlídková plošina Rozhledna Drahy (Javorník) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od libor.ma » úte 07. lis 2017 10:19:36

Málokterá rozhledna budí takové rozporuplné reakce jako právě rozhledna Drahy. Tato rozhledna byla vybudována z evropských dotací, což je samozřejmě chvalitebné, ale postavit rozhlednu v údolí mezi kopci, to je na zamyšlení. Dřevěná konstrukce dosahuje výšky 20m, vyhlídka je umístěna ve výšce 19 m a dovede vás na ni 106 schodů. Vzhledem k nešťastnému umístění je výhled možný pouze na okolní vrcholy a údolí Veličky a na vrcholky Chřibů.
Rozhledna byla vybudována v rámci spolupráce „Pozrime sa cez hranice z výšky", nicméně ani přes hranice z této stavby nedohlédnete.

Pokud chcete vidět, jak se využívají evropské peníze, velmi doporučuji tuto absurditu navštívit a také přečíst článek zde.

Jak se tam dostat:
Rozhledna se nachází v blízkosti hlavní silnice č. 71. U rozhledny je možné zaparkovat a také posedět v turistickém přístřešku.
V blízkosti se také nachází železniční zastávka Javorník nad Veličkou.

Vstupné:
zdarma

Otevírací doba:
celoročně

Webové stránky:
Rozhledna na stránkách obce Javorník zde


RozhlednaDrahy.jpg
Autor: BíláVrána – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17588712Zpět na „Tipy na výlety Hodonín a Hodonínsko (Kyjov, Strážnice, Veselí nad Moravou, ...)“