Proč vznikl web Tipykamnavylet.cz a kdo web provozuje

Jak se na výlet připravit, co si vzít a co je zbytečné, jak se kam obléci, pitný režim, stravování, volba cestování a další užitečné rady od výletníků pro výletníky. Informace pro návštěvníky - výletníky - turisty, proč vznikl tento web, a krásné fotky z výletů.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jirka

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 391
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50

Proč vznikl web Tipykamnavylet.cz a kdo web provozuje

Příspěvek od Jirka » čtv 12. říj 2017 10:17:49

Proč vznikl web Tipykamnavylet.cz a kdo web provozuje

Mé jméno je Jiří Hejsek, jsem z Protivína (okres Písek) a jsem ročník narození 1978. Jsme rodina se dvěma dětmi. Více o mě prozradím ke konci tohoto článku.

Proč a kdy vznikl web www.tipykamnavylet.cz?

Protože jako asi každý tatínek od rodiny jsem hledal a vymýšlel kam vzít děti, jak s nimi trávit volný čas, co jim ukázat, prostě kam vyrazit na výlet. Řeknete si, na to stačí internet, či projít infocentra nejbližších měst, podívat se do map či průvodců, jistě bych našel. A také jsem našel ... převážně komerční výlety. Ano přiznávám, byl jsem i slepý, a nechtěl nebo neviděl jsem různé zajímavé tipy na výlety a místa, která jsou v přírodě, jsou zadarmo a jsou na čerstvém vzduchu.

Když jsem procházel internet, právě různé cestovatelské a turistické portály, na první pohled mi každý připadal strašně komerční, všude bliká reklama, všude se nabízí drahé komerční zážitkové výlety a obecně mi přijdou ty weby takové nepřehledné. Ano, většina z nich má mapu, musím se přiznat, že mě prostě neoslovila, v ní něco hledat a procházet.

A tak jsem si prostě řekl, udělám si web o výletech, kam budu psát zajímavé tipy na výlety, které navštívím s rodinou a dětmi. Vstal jsem a vyrazil na první výlet v okolí, což byly Ražice, kde jsme prošli nenáročnou naučnou stezku obcí a lesem, a bylo to fajn. Bylo to na čerstvém vzduchu, něco jsme se dozvěděli, pěkně se prošli a děti i babička byli spokojení, pravda trochu unavení. Říkám si, to je přesně ono, to je to, co potřebuji pro mé plány rodinných výletů.

Pak přišla volba domény webu, měl jsem si myslím štěstí, že tato doména tipykamnavylet.cz byla volná. Ano, ty silné domény, kratší na slova, ty jsou samozřejmě obsazené silnými komerčními firmami. Samozřejmě jsem kalkuloval s počtem vyhledávání silných klíčových slov "tipy na výlet" a "kam na výlet", to vše doména obsahuje. Neváhal jsem a beru tuto doménu s počátkem registrace 17.7.2017.

Další otázka, na jaký redakční systém to postavit. Mám letitou zkušenost s phpbb, trochu ten systém už znám a přijde mi takový jednoduchý na pochopení, i na uživatelské procházení či psaní. Je to takový jednoduchý textový editor s poměrně jasnou strukturou fór a témat. Dá se tam snadno odpovídat či diskutovat pod tématem, dají se tam přidávat fotky, mapy či videa z youtube, atd. Těch doplňků a rozšíření má phpbb dostatek. Další věc, je to dobře indexovaný systém pro vyhledavače. K tomu spolupracuji v rámci phpbb s jedním šikovným programátorem. Grafiku pomohl přidat kamarád Ipanema.

Původní nadšení do práce a psaní tipů na výlety byla velká, ale záměr, že zpracuji své okolí, tedy okres Písek, pak zbylé okresy v Jihočeském kraji a pak půjdu kraj po kraji a okres po okresu na celou Českou republiku, mi po dvou týdnech můj elán do práce naboural. Trvalo by mne to řadu let, než bych zpracoval celou republiku, a každopádně neznám příliš ostatní kraje. Proto jsem se rozhodl spolupracovat, což dělám na úrovni webu od roku 2002 (viz níže o mé práci). Tedy jsem začal tvořit partu lidí - moderátorů, kdy chci na 1 kraj pouze 1 moderátora. Obyčejného člověka, spíše nadšence a ještě lépe tatínka nebo maminku od rodiny, kteří se nadchnou pro můj záměr a plán a budou pracovat na svém kraji, který dobře znají a mají spoustu tipů na výlety, fotek a příběhů. A teď to důležité, budou pracovat zadarmo, protože na tento projekt jsem sice nějaké peníze měl, ale rozhodně ne několik desítek tisíc pro každého moderátora za zpracování celého kraje (pozn. zpracovat celý kraj = cca 200 nekomerčních tipů na výlety = cca 100 hodin práce), tak si lehce spočítáte, kolik bych potřeboval peněz, abych ty lidi a práci mohl zaplatit. Rozhodl jsem se pro jiný model. Model dlouhodobé přátelské spolupráce, v podstatě navždy, s tím, že pokud dáme do kupy tu partu nadšenců moderátorů a web se začne postupně plnit tipy na výlety = obsahem, kvalitním a originálním obsahem, tak půjdeme postupně nahoru. Jak ve vyhledávání, návštěvnosti, fanoušků na Facebooku, prostě web postupem času začne být žádaný. A pak přijde i ta komerce, která té partě nadšenců moderátorů jejich práci zaplatí. A já věřím, že ji zaplatí nejen jednorázově, ale dlouhodobě, prakticky pořád co bude spolupráce té party probíhat. A já věřím, že ta spolupráce bude opravdu dlouhodobá, či lépe trvalá a nekonečná.

A tak jsme jako tým začali pracovat ...

Můžete si o předchozích odstavcích myslet co chcete, jsou psané po pravdě. A teď napíšu něco od srdce, tak jak to cítím, když připravuji tipy na výlety pro svůj kraj. Ta práce mne nejen baví, ale přímo naplňuje. Člověk procházením internetu a hledáním informací k daným místům, a samozřejmě i fyzickým výletem na dané místo, objevuje krásu, přírodu, klid, radost a lásku. To vše objevuji při zpracovávání tipů na výlety. Kolik krásných míst, rozhleden, stezek je v mém kraji, to je prostě nádhera. Dříve jsem to prostě neviděl, teď to vidím a moc mne to baví. Věřím, že drtivou většinu z nich ve zbytku mého života navštívím, pořídím zde fotodokumentaci a ještě více a přesněji zpracuji zde na stránkách pro vás, ostatní lidi, kteří se o těchto nádherných tipech na výlety také dozví a třeba tam i vyrazí.

A to je hlavní cíl a smysl tohoto webu, poskytnout lidem od lidí zajímavé tipy na výlety. Ale ne, aby si ten výlet užili tady na webu, ale aby tam opravdu fyzicky vyrazili. To je hlavní smysl tohoto webu. Proto na webu nejsou litanie, dlouhá historie a tuny textů a fotek, ale spíše kratší textové nalákání + pár fotek jak to tam vypadá + mapa. Prostě vás chceme nalákat k výletu.

A další smysl tohoto webu je, skutečně aby i obyčejní lidé nemoderátoři psali a doporučili ostatním lidem jejich zajímavé tipy na výlety.

Na závěr tohoto představení webu a smyslu webu pár informací k mé osobě. Myslím si, že jsem celkem obyčejný človíček, který rád sportuje (tenis, basket, ale v podstatě na rekrea úrovni zvládnu většinu sportů), rád se projede na kole či vyrazí pěšky do přírody. Mám "pouze" střední školu - obchodku (OA ČB), po škole jsem pracoval cca 7 let na městském úřadě, pak cca 5 let v zahraniční sázkové kanceláří a nyní podnikám na internetu. Od roku 2002 wedu jednu větší sázkařskou komunitu www.kolemdvou.cz (teď si prosím nemyslete, že podporuji a vytvářím závislé na hazardu, naopak můj web směřuje k profi sázení a velice často běžné rekrea sázkaře od sázení i odradí, že přestanou sázet). A právě na tomto projektu jsem získal řadu zkušeností s vedením větší komunity (cca 17000 registrovaných osob od založení webu), což bych chtěl uplatnit i na tomto projektu o tipech na výlety. Prostě chci, a věřím, že vím jak vytvořit a vést, silnou a velkou komunitu lidí - výletníků, turistů a cestovatelů, založenou na pohodě, přátelství a lidskosti, což vychází právě z vedení K2.

Kdo web provozuje:

Jiří Hejsek
Palackého 532
398 11 Protivín
IČ: 72167505
DIČ: 7807161593 (jsem plátce DPH)
e-mail: info@tipykamnavylet.cz
telefon: 730686536

nick na webu: JirkaZpět na „Dobré rady k výletům + o webu Tipykamnavylet.cz + krásné fotky“