Přírodní památka Housle- vstup zdarma

Tipy kam na výlet v Praze.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
iris
Moderátor/ka
O výletech: 546
Registrován: čtv 05. říj 2017 10:52:38

Přírodní rezervace / Přírodní památka Přírodní památka Housle- vstup zdarma

Příspěvek od iris » ned 15. říj 2017 19:00:13

Přírodní památka Housle se nachází v pražských Lysolajích. Jedná se o úzkou, skalnatou, pískovcovou rokli, místy až 10 m hlubokou. Roklí vede krátká, naučná stezka, která má 10 zastavení a délku 1 km.
Informační cedule nás seznámí mimo jiné i se vzácným výskytem vzácnějších druhů hmyzu - několika druhů střevlíků či velkého nočního motýla lišaje lipového.
Zajímavostí v dolní části rokle je silný pramen vynikající vody, který je známý jako Zázračná studánka. V minulosti složil jako zdroj vody pro celé Lysolaje a ještě dnes si k němu chodí mnoho lidí pro vodu.
Vstup do rokle je u zastávky autobusu Lysolaje u kaple Panny Marie Sedmibolestné.

Vstupné: zdarma

Otevřeno: celoročně

Přílohy
1280px-Praha,_Lysolaje,_Zázračná_studánka_III.JPG
Autor: Tento obrázek vytvořil uživatel Wikipedie a Wikimedia Commons Aktron.Pokud jej přebíráte, prosím, uveďte: Aktron / Wikimedia Commons.Pokud má díla používáte mimo projekty Wikimedia, ocenil bych upozornění.Nekopírujte tento soubor nelegálně ignorováním licenčních podmínek níže jako by bylo volné dílo. Pokud byste rádi dostali speciální svolení, licenci nebo byste chtěli zakoupit tento obrázek, prosím, kontaktujte mě pro sjednání podmínek.Více z mé práce najdete v mé osobní galerii.cs en +/−cs en mk pl sr +/− – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2580795
1920px-Praha,_Lysolaje,_V_Houslích_V.JPG
Autor: Tento obrázek vytvořil uživatel Wikipedie a Wikimedia Commons Aktron.Pokud jej přebíráte, prosím, uveďte: Aktron / Wikimedia Commons.Pokud má díla používáte mimo projekty Wikimedia, ocenil bych upozornění.Nekopírujte tento soubor nelegálně ignorováním licenčních podmínek níže jako by bylo volné dílo. Pokud byste rádi dostali speciální svolení, licenci nebo byste chtěli zakoupit tento obrázek, prosím, kontaktujte mě pro sjednání podmínek.Více z mé práce najdete v mé osobní galerii.cs en +/−cs en mk pl sr +/− – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2580748Zpět na „Tipy na výlety Praha - hlavní město České republiky“