Pět nejlepších lokalit na skateboarding v Praze

Kde se ubytovat, kde se najíst, kam jít za zábavou, kde sportovat či se vykoupat v Praze. A další užitečné možnosti a odkazy. Přidat KOMERČNÍ SLUŽBU - kontaktujte nás!

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
iris
Moderátor/ka
O výletech: 608
Registrován: čtv 05. říj 2017 10:52:38

Zábava Pět nejlepších lokalit na skateboarding v Praze

Příspěvek od iris » úte 28. kvě 2019 16:22:38

Nevíte kam na skatebording v Praze? Užijte si léto a vyrazte na perfektní jízdu. Máme pro vás pět nejlepších tipů, kde se skvěle projedete. Zajezdí si nováčci i profíci. Víte, které místo je nejoblíbenější?

Letná: Stalinův pomník
Naprosto úžasné, legendární a nejnavštěvovanější místo v Praze se musí na seznamu spotů zaručeně objevit.
Okolo Stalinova pomníku je postaveno skvělé náměstí, které se označuje za mekku českého skateboardingu. Zajezdíte si na žulovém povrchu, čekají tu na vás schody, zídky všech velikostí, ručně postavené raily a skočky.
Na Letenské pláni si zajezdili dneska již známí rideři, například Maxim Habanec, Petr Horvát nebo Tomáš Stejskal. Právě tady si užijí jízdu jak profíci, pokročilí jezdci, tak úplní začátečníci. Bonusem vám může být úchvatný výhled.

Čakovice: Street plaza
Tenhle skatepark se v mnohém od ostatních odlišuje. V čem? Tak třeba uprostřed placu stojí basketbalový koš, stezky mezi stromy nepřipomínají běžné skateparky ani v nejmenším. Návštěvníci milují i dlážděný radius nebo skvělé zábradlí. Mladí architekti vytvořili perfektní koncept neobyčejného skateparku, který je trošku jiný než parky, na který jsme zvyklí.
Plaza zapadá vzhledově do veřejného prostoru a budete si připadat, že jezdíte na klasickém pouličním spotu. Nízké překážky, nepřehuštěný prostor a jasnou linii parku ocení také začátečníci.

Vyšehrad: Kongresové centrum
Kolem Kongresového centra si náramně zajezdíte, potrénujete na velkém množství zídek, laviček, gapů, schodů i zábradlí s propastí. Nemusíte chodit daleko. V okruhu pár set metrů si užijete královskou jízdu.
Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak lokalita vypadá.


Černý Most: Skatepark
Na Černém mostě si zajezdíte v klasickém skateparku. Tady na vás čeká ježdění s prudšími banky, radiusy a polety přes roh.
Park je celobetonový a původně zde stál starý asfaltový plácek, jehož součástí byly plechové překážky. Starý prostor nahradil jeden z nejzajímavějších parků v Praze.
Park se může rozdělit na dvě části. V první jsou vysoké bedny a rail, delší schody, prudké banky a transfer přes roh radiusu. Druhá část má menší skladbu překážek a vyhledávají ji spíše začátečníci. Kousek od skateparku je krytá skateboardová hala a také kavárna, kde si můžete odpočinout a relaxovat.

Dejvice: Národní technická knihovna (NTK)
Krásná a jedinečná lokalita láká skateboardisty z Prahy i širšího okolí.
Zarovnané dřevěné lavičky zakončené sloupky vybízí k pohodové jízdě stejně jako rovný povrch. Bonusem jsou dokonale odstupňované schody. Tohle místo rozhodně navštivte, ale pamatujte na to, že nebylo vytvořeno primárně pro skateboardisty, ale pro studenty, učitele a knihomoly. Zajděte sem radši o víkendu, třeba v neděli, kdy je tady rozhodně klidněji, než ve všední dny. V týdnu se před knihovnou hemží hodně čtenářů a vás může napomínat místní security.

Užijte si jízdu naplno!!!
Víte, kam si půjdete zajezdit? Zkuste postupně všechny naše oblíbené lokality. Vážně stojí za to. Mezi sebou se liší, každá nabízí trošku něco jiného a na své si přijdou začátečníci i pokročilí jezdci. Sdílejte své zážitky s přáteli, udělejte si pohodové odpoledne, kupte si nějaký komplet a stylově si zajezděte.
Přílohy
10056564_komplet_element_rising_775_rising_m.jpg
Skateboard
10056564_komplet_element_rising_775_rising_m.jpg (16.06 KiB) Zobrazeno 1072 xZpět na „Ubytování / Restaurace / Zábava / Sport / Koupání a další užitečné možnosti v Praze“