Okolo rybníka Nezmar - Dolní Benešov

Tipy kam na výlet v Opavě a na Opavsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
Katušenička
Redaktor/ka
O výletech: 80
Registrován: pon 19. bře 2018 11:27:34

Procházka Okolo rybníka Nezmar - Dolní Benešov

Příspěvek od Katušenička » sob 07. dub 2018 20:33:42

Na okraji obce Dolní Benešov se nachází rybník Nezmar, který se svými 65 ha patří k největším rybníkům na Opavsku. Okolo něj vede krásná procházka, kde se z jedné strany můžete kochat výhledy na panorama obce Dolní Benešov a z druhé strany panoramaty přírody. Na vodní ploše je možné pozorovat vodní ptactvo (labutě, divoké husy, kachny, racky, aj.) Po obvodu cesty jsou rozmístěny lavičky pro klidné rozjímání. Ve dvou místech je možné projít k vedlejšímu dolnobenešovskému jezeru přes lávku. Procházka kolem rybníka je vhodná pro pěší, na kole i pro kočárky.
Součástí jsou také sadky a prodejna ryb.

Pojedete-li autem, parkovat se dá na parkovišti u náměstí Cypriána Lelka (u pivnice U Supa), odkud se lze vydat na cestu v obou směrech kolem rybníka.
Do Dolního Benešova se dá dostat také vlakem na trase Opava-Hlučín, z nádraží pak cca 1,4 km k rybníku nebo autobusem z Hlučína, Opavy, Ostravy a Chuchelné (zastávka Dolní Benešov, Kaple), od zastávky pak po ulici Na Březích až k rybníku.

První listopadový víkend na rybníku probíhá tradiční výlov, který je významnou akcí. Jsou zde různé stánky, kádě a akvária s místními rybami a také s velkým sumcem.
Nezmar1.jpg
Rybník Nezmar - výhled na Dolní Benešov (zdroj: vlastní foto)
Nezmar2.jpg
Rybník Nezmar (zdroj: vlastní foto)
Nezmar3.jpg
Rybník Nezmar (zdroj: vlastní foto)Zpět na „Tipy na výlety Opava a Opavsko (Hlučín, Kravaře, Vítkov, Kravaře, ...)“