Na kole podél Berounky až na Cukrák

Tipy kam na výlet v Praze.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
iris
Moderátor/ka
O výletech: 608
Registrován: čtv 05. říj 2017 10:52:38

Cyklo Na kole podél Berounky až na Cukrák

Příspěvek od iris » úte 23. led 2018 13:14:01

Výlet můžeme začít přímo v hlavním městě, na Výtoni, odkud vede cyklostezka podél Vltavy, postupně po obou březích a pokračujeme podél Berounky přes Radotín do Černošic. Komu se nechce na kolo sednout v Praze, může do Černošic vlakem, ušetří asi 14 km.
Od vlaku sjedeme dolu k Berounce a poté přes lávku na druhou stranu. Pak se vydáme po ujeté polní cestě proti proudu Berounky, vede tudy žlutá turistická značka. Po chvilce dojedeme do osady Kazín.
Nad sebou budeme mít hradiště Kazín, kde podle pověsti sídlila tedy Kazi. Nahoru se dá pěšky dostat, ale kromě výhledu na Berounku tu nic není, míso zarůstá kopřivami a nálety.
Pojedeme buď pořád po žluté, ale lepší je modrá turistická značka, která nás provede nejdříve osadou a potom se vnoří do lesa. Co jsme opustili Berounku, cesta neustále stoupá. Místy docela dost, ale zvládá to i náš sedmiletý syn, takže i děti to zvládnou. Jen to chce více zastávek.
Pokud se budete držet hesla,, musím stále do kopce " Cukrák na vršku kopce Kopanina ve výšce 411 m.n.m. nemůžete minout.
Od vysílače doporučuji vydat se po široké cestě směrem na Jíloviště, přejet dálnici a napojit se na červenou turistickou značku. Vede lesem, hluk z dálnice zde není skoro slyšet, a pokud zajedeme ke sloupům vysokého napětí, otevře se nám pohled tentokrát na Vltavu a hráz Vraného nad Vltavou.
Potom už klesáme dolu na Zbraslav, přejede most Závodu Míru a do centra se dostaneme buď vlakem ze Zbraslavi na nádraží Braník, nebo po pravém břehu Vltavy po cyklostezce přes Modřany.
Občerstveních je cestou dost, jak na Kazíně, na Jílovišti či na Zbraslavi.

Přílohy
2..jpg
vlastní Iris
4..jpg
vlastní Iris
4..jpg (226.19 KiB) Zobrazeno 539 x
5.jpg
vlastní IrisZpět na „Tipy na výlety Praha - hlavní město České republiky“