Kamenný kruh Slabčice a kultovní místo Burkovák ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v okrese Písek.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jirka

Vaše hodnocení výletu Kamenný kruh Slabčice + Burkovák? (jako ve škole)

1 - super
0
Žádná hlasování
2 - bylo to fajn
1
100%
3 - dobrý je za tři
0
Žádná hlasování
4 - nic moc
0
Žádná hlasování
5 - "když to srovnám s výletem na Kokořín ... co je tady? Prd.“
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 1

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 394
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50

Přírodní úkaz Kamenný kruh Slabčice a kultovní místo Burkovák ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Jirka » pát 06. říj 2017 16:38:34

Nedaleko Slabčič, spíše tedy blíže k obci Nemějice je hora Tábor (Burkovák) a zde se nachází dvě zajímavosti, které stojí za výlet. Jednak je to samotná hora Tábor, resp. Burkovák, kultovní místo, kde byly nalezeny tzv. votivní předměty z doby pravěku. Bylo těch předmětů několik tisíc na poměrně malé ploše. Dále archeologickým výzkumem byly zjištěny pozůstatky kůlů. To vše nasvědčuje, že na tomto místě byla přírodní svatyně. Od toho je Burkovák, či hora Tábor, nazýván posvátným místem. V dobách husitských se zde shromažďovali lidé ke kázání. Na místě je také informační panel a posezení. Tedy tu historii si hezky přečtete až na místě ;) .

A kousek od této hory je energetické místo, které bylo v roce 2010 založeno. Jedná se o kruh z kamenů, hlavní kámen je uprostřed, čtyři další určují světové strany a zbylých 12 je umístěno po obvodu. Kruh má léčivý charakter. U středového kamene jsou další dva malé kameny, které mohou pomoci k harmonizaci vzájemného partnerského vztahu mezi mužem a ženou.

Navštívili jsme na začátku ledna 2018, moc příjemný kratší výlet, cestou je krásný rozhled do krajiny, obě energetická místa byla velmi zajímavá, energii jsem opravdu cítil dosti. Nechali jsme auto v Nemějicích a šli nahoru pěšky, řekl bych, že to v pohodě zvládnou i kočárky. Zpět jsme šli stejnou cestou, ale kdo si chce trasu trochu protáhnout, není problém jít pak po zelené do Slabčic a odtud po silnici zpět do Nejmějic, je to kousek.

Jak se na místo dostat:
- výchozí bod je kaplička v Nemějicích, jdeme po zelené, polní cestě až do lesa
- ke kruhu se dostaneme od vrcholu odbočením vpravo po méně nápadné polní cestě, která vás zavede až ke kruhuVlastní foto z výletu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ObrázekZpět na „Tipy na výlety Písek a Písecko (Milevsko, Protivín, Mirovice, Kovářov, ...)“