Hausberg (Kraslice) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Sokolově a na Sokolovsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Marfenaj

Uživatelský avatar
Marfenaj
Moderátor/ka
O výletech: 194
Registrován: úte 17. říj 2017 22:08:18

Zřícenina Hausberg (Kraslice) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Marfenaj » sob 21. dub 2018 23:14:39

Vyhlídková turistická stezka na Zámeckém vrchu, která začíná v centru Kraslic naproti kostelu Božího těla, nás zavede na zajímavé místo nad městem, na vrch Hradiště, kde stával pravděpodobně již od 14. století strážní hrad. Dnes bychom z něj našli jen malou část zdiva hradby s polookrouhlou baštou na jižní straně, ale hrad dál žije v jedné z pověstí. Vypráví o tom, že na hradě sídlil lapka, který přepadal kupce. Když byl hrad trestnou výpravou dobyt, pán hradu prý skočil na svém koni dolů do údolí. Zprávy o tom, zda tento skok přežil či ne, se rozcházejí, na skalním ostrohu však pozorný pozorovatel může najít otisk ostruhy a podkovy, kde se prý kůň odrazil.
Na východním okraji skalnatého bloku stojí za pozornost vytesaná jeskyně o hloubce cca 3 m, s kamenným portálem, pocházející z 19. století.
Přílohy
1024px-Kraslice_skalní_jeskyně_(2)[1].jpg
Autor: Lubor Ferenc – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48937712Zpět na „Tipy na výlety Sokolov a Sokolovsko (Chodov, Kynšperk nad Ohří, Horní Slavkov, ...)“