Farma Vystrkov

Tipy kam na výlet ve Vsetíně na Vsetínsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jája

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 443
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50
Kontaktovat uživatele:

Práce se zvířaty Farma Vystrkov

Příspěvek od Jirka » sob 27. led 2018 10:00:20

Chcete poznat život na farmě se vším všudy?

Farma Vystrkov je ideální výletní cíl pro rodiny s dětmi, ale i pro mladé či seniory, kteří chtějí vidět a třeba si i trochu okusit "farmu", ať z pohledu kontaktu se zvířaty či si projít krásnou okolní krajinu.
polopanorama3.jpg
Tato rodinná Farma Vystrkov se zaměřuje především na chov koní, a v poslední době jde s dobou a cílí na agroturistiku a rozšiřuje služby pro různé turisty a výletníky, kteří na farmu zavítají. Samotná farma je spíše menší zemědělská usedlost obklopená stromořadími, které jsou označeny za významné krajinné prvky a tvoří místní biokoridor. Prostě to bude výlet za zvířaty uprostřed krásné přírody.

Na farmě se můžete "dotknout", či třeba pomazlit, s několika zvířaty. Ať to jsou koně, psi či kočky, v budoucnu jistě další malí členové farmy přibudou. Můžete okusit hipoturistiku, což je určené pro majitele ustájených koní, ale v budoucnu se plánuje tato možnost i pro návštěvníky. V létě okolo sviští cyklisté, v zimě běžkaři. Pokud vaší vášní je paintball, můžete využít místní část areálu, který je k této zábavě uzpůsoben, příznivci geocachingu jistě v okolí farmy uloví pár nových pokladů. Můžete se také jen "válet", tedy provozovat gaučing :D Místo je také vhodné pro tzv. kiting, což je pouštění různých draků, fakt tam většinou fouká. Z ostatních sportů a činností budeme jmenovat aviatiku, moto sport, motokros či obyčejný fotbálek na trávě v blízkosti farmy.

Farma nabízí i řadu možnosti pro různé setkání, srazy, oslavy, apod.

A samozřejmě jako každá pořádná farma nabízí několik dobrot. Můžete si utrhnout nějaké to ovoce na stromech či keřích v okolí farmy či vyrazit do lesa na houby, borůvka či maliny. Či zde můžete sehnat různé místní potraviny, například med či ořechy.

V době psaní tohoto tipu na výlet, většina aktivit na farmě je zcela zdarma, ale samozřejmě v budoucnu nějaká ta komerce asi přijde.

Kde farmu najdete: je cca 5 km od Valašského Meziříčí, viz mapka níže. A otevřeno je v podstatě pořád :-)

Stránky farmy: http://www.vystrkov.com


887430_973444799344926_5490478054655740354_o.jpg
farmavystrkov.jpg
schranka-01[1].jpg
schranka-01[1].jpg (14.36 KiB) Zobrazeno 1656 xDegustační set Medoviny z Vysočiny

Zpět na „Tipy na výlety Vsetín a Vsetínsko (Valašské Meziříčí, Zubří, Rožnov pod Radhoštěm, ...)“