Boží kámen - Boží kameny (Kraselov - Štěchovice) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet ve Strakonicích a na Strakonicku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jirka

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 409
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50
Kontaktovat uživatele:

Pomník / Památka Boží kámen - Boží kameny (Kraselov - Štěchovice) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Jirka » pon 20. črc 2020 9:20:26

Tento výlet je pro zájemce o energie. Na místě najdete Boží kámen, spíše bych odhadl, že v dávné minulosti zde byl jeden velký kámen, který se z nějakého důvodu rozdělil na několik menších, spíš větších částí. Když jsme na místo dorazili, byli zde již lidé, a zaslechli jsme krátké vyprávění, že na toto místo se v dávných časech chodili modlit Keltové.

Dle informací (nemam to rád tyto superlativy), je to považováno za jedno z nejsilnějších energetických míst v ČR, ač si myslím, že Panenský Týnec je silnější. Když jsme na místo přišli, položil jsem ruce na první horní velký kámen a energii jsem cítil ihned, pak jsem "osahal" i další kameny. A nejsilnější mě to přišlo v takové štěrbině mezi dvěma kameny (viz foto). Doporučuje se zde být cca max. 10-15 minut. Za mě energie je zde hodně silná.

Jak se na místo dostat? Asi nejlepší ze Strakonic na kolem letiště na Drachkov a pak do Kraselova. Tam se dát na Tažovice viz mapa. Cca v půlce je odbočka vpravo, taková bílá písčitá cesta, která vás dovede až na takovou louku, kde nechat auto. Pak je to cca 400 metrů po polní cestě do lesa, a u cedule s mapkou se dát po pěšině lesem nahoru. Boží kámen je ten veliký rozpuklý nahoře. Kdo pojede z jiných směrů, pečlivě koukat do mapy, ty šumavské vesnické cestičky jsou malé, samé nahoru a dolu, snadno zabloudíte.

Přílohy
IMG_3535.jpg
štěrbina
IMG_3534.jpg
Boží kámenZpět na „Tipy na výlety Strakonice a Strakonicko (Bavorov, Bělčice, Blatná, Sedlice, Vodňany, Volyně, ...)“