Březenecký drak (Březno) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Chomutově a na Chomutovsku.
Uživatelský avatar
Alisha
Moderátor/ka
O výletech: 66
Registrován: pon 05. úno 2018 8:58:37
Kontaktovat uživatele:

Rodinný výlet Březenecký drak (Březno) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Alisha » čtv 08. bře 2018 9:41:17

Březenecký drak láká turisky z daleka, protože málokde se vám poštěstí zahlédnout velkorypadlo KU 800 takhle zblízka. Toto velkorypadlo láká dospělé, ale zaujme i děti pohádkou o Březeneckém drakovi Severusovi a rytíři který zachránil vesnici Březno. Chcete se o pohádce Březenecký drak dozvědět více? Na stránce www.infocentrumsdas.cz najdete ukázku, celou pohádku můžete shlédnout přímo v informačním centru Severočeských dolů.

Březenecký drak je jedinečnou atrakcí. Toto velkorypadlo těžilo v dole Nástup Tušimice přes třicetlet. Tento obří stroj je vysoký téměř 54 metrů a váží přibližně jako 17 plně naložených letadel a prohlédnout si ho můžete zblízka. Putování za Březenekcým drakem vám zpříjemní pohádkové kulisy, ale také povídání a dobové fotografie s dob, kdy rypadlo bylo v činnosti.

Každé jaro se zde koná velká společenská akce s názvem Probouzení Březeneckého draka, kdy návštěvníci budí draka ze zimního spánku pomocí soutěží.

Otevírací doba:
od května do září každou sobotu v 10.00, 13.00 a 14.00 hodin


Jak se tam dostanete?

Na okraji obce Březno u benzínové pumpy odbočíte doleva, a poté pojedete stále rovně až za vlakové nádraží. Na křižovatce se dáte doleva, přes koleje a zaparkujete. Poté na vrátnici počkáte na prohlídku.

Přílohy
988960875_img_2930[1].jpg
Severočeské doly a.s.
(http://www.sd-infocentrum.cz/images/988960875_img_2930.jpg)


Alisha

„Žijeme v nádherném světě, který je plný krásy, půvabu a dobrodružství. Těch dobrodružství, která můžeme prožít, je bez konce, pokud je hledáme s otevřenýma očima.“


Zpět na „Tipy na výlety Chomutov a Chomutovsko (Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Vejprty, ...)“