Rozhledna Korunka- Černolice- vstup zdarma

Tipy kam na výlet v Praze západ.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
iris
Moderátor/ka
O výletech: 685
Registrován: čtv 05. říj 2017 10:52:38

Rozhledna / Vyhlídková plošina Rozhledna Korunka- Černolice- vstup zdarma

Příspěvek od iris » pon 30. led 2023 14:19:24

Jen pár kilometrů od Prahy se nachází rozhledna Korunka - 30 m vysoká ocelová stavba, otevřená 29. května roku 2022.

Najdeme ji na krásně zalesněném kopci Červená hlína nad obcí Černolice. Rozhledna je zvláštní tím, že má tvar rotačního hyperboloidu s nakloněnou osou, takže syn stále tvrdí, že je nakřivo.
Vyhlídková plošina rozhledny je ve výšce 20 metrů nad zemí a musíme k ní vystoupat 118 kovových roštových schodů. Výhled je ovšem nádherný, kruhový, Jsou vidět Brdy, Cukrák, meandrující řeky Berounka, Černošice, jižní část Prahy či rozhledna NA Závisti. Viděli jsme i Říp, za dobré viditelnosti mají být vidět Krkonoš, ale to se nám zatím nepoštěstilo.

Nejkratší dostupnost je z Černolic, kde se dá zaparkovat u fotbalového hřiště a kam se dá dostat po dálnici D4. Kdo se chce aspoň trochu projít, tak z Prahy vlakem ČD z Hlavního či Smíchovského nádraží do zastávky Dobřichovice. Odtud je to asi 3,5 km. Zpět to můžete seběhnout na železniční zastávku Řitka ( cca 3 km).

Rozhledna je volně přístupná od března do listopadu.

A jedna zajímavost na závěr, pod schodištěm rozhledny je k dispozici malé turistické občerstvení v podobě malé samoobslužné lednice. Tak sna budou lidé poctiví a dlouho tam vydrží.

Přílohy
Korunka 1.jpg
vlastní Iris
Korunka 1.jpg (198.97 KiB) Zobrazeno 69 x
Korunka 2.jpg
vlastní Iris
Korunka 3.jpg
vlastní Iris
Korunka 4.jpg
vlastní IrisDegustační set Medoviny z Vysočiny

Zpět na „Tipy na výlety Praha - západ (Černošice, Dobřichovice, Hostivice, Mníšek pod Brdy, Roztoky, Rudná, Řevnice, ...)“