Východiskový a koncový bod základného okruhu:
Rázcestie pri Špecializovanej nemocnici Zobor (GPS: 48.3461256N, 18.0906722E)
- Dĺžka trasy: približne 4,9 km
Počet zastávok: 14
Čas: 1:54 hod
Trasa: Najskôr z východiskového bodu po modrej turistickej značke smerom do Sedla pod Zoborom, odtiaľ cca 350 m po červenej značke k rázcestiu Zobor a späť po zelenej značke na Meškov vrch a po žltej k východiskovému bodu na rázcestí Zobor - liečebný ústav.
Zastávka č. 18 - Dražovský kostolík
- Dĺžka trasy: + 3,2 km od bodu "12"
Počet zastávok: + 4
Čas: + 53 min.
Trasa: Z Meškovho vrchu (zastávka č. 12 - Stepné živočíchy) po zelenej turistickej značke až k Dražovskému kostolíku. K zastávke MHD zídete dolu po zelenej značke okolo cintorína cez Ambrovu a Atlasovú ulicu (cca 18 min.; 1,2 km).
Zastávka č. 27 - Mraveniská
- Dĺžka trasy: + 5,9 km od bodu "10"
Počet zastávok: + 9
Čas: + 2:02 hod.
Trasa: Najnáročnejšia trasa. Z rázcestia Zobor (zastávka č. 10 - Zobor) po červenej turistickej značke až na Žibricu. K zastávke MHD v Štitároch sa vrátite po červenej značke do Sedla pod Žibricou a odtiaľ po modrej značke dolu do obce ku Kostolu sv. Imricha, kde je zastávka MHD (od Mravenísk po zastávku cca 28 min.; 1,8 km).