Klub českých turistů

Prostor pro různé komerční i třeba nekomerční (neziskové) recenze a PR články.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jirka

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 443
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Kontaktovat uživatele:

Klub českých turistů

Příspěvek od Jirka » sob 11. lis 2017 10:08:11

Píše se rok 1888 a Vojta Náprstek dává dohromady skupinu vlastenců a nadšenců turistiky, zakládají Klub českých turistů ... a tak vznikl Klub českých turistů. Ta historie je velice bohatá a zajímavá, doporučuju ji přečíst na internetových stránkách http://www.kct.cz.

Obrázek

Klub má přes 40 tisíc členů, hlavním posláním organizace je pořádání různých organizovaných či neorganizovaných turistických akcí, ať se jedná o pěší turistiku, cyklo, lyže, vodu, moto, speleo či třeba vysokohorskou turistiku. Klub nezapomíná ani na zdravotní postižené a nejnověji se zaměřuje i na hipoturistiku.

Mezi další klíčové činnosti organizace patří udržování a značení turistických tras. Důležité jsou i turistické chaty, které KČT spravuje a členové využívají.

Členství

Pokud se rozhodnete stát členem, máte na výběr několik variant členství (popsáno ZDE). Členové mohou získat řadu výhod a slev, například Eurobeds či Sphere, slevy na jízdné u Českých drah, na nákup map KČT či třeba slevy na ubytování na chatách KČT. Další výhoda je možnost levnějšího časopisu Turista či poloviční slevy na oblečení a výstroj.

Chaty a turistické ubytovny

Tyto specifické turistické ubytovací zařízení si zachovávají původní smysl, poskytnout turistům místo na přespání, kteří pak vyráží na další trasu či poskytují záchytný bod pro přespání. Často to jsou společné prostory (noclehárny), ale v nabídce jsou i klasické pokoje pro větší soukromí.

Jejich přehled najdete na odkazu http://www.kct.cz/cms/chaty-klubu-ceskych-turistu .

Kalendář turistických akcí

Ať celostátně nebo regionálně, KČT pořádá během roku řadu turistických akcí. Jsou to převážně různé pochody, výstupy, memoriály významných osob či prosté výlety na zajímavá místa. Jejich aktualizovaný seznam naleznete na odkazu http://www.kct.cz/cms/kalendar-turistickych-akci .

Z toho základního a důležitého je to vše, doporučuji jít na stránku http://www.kct.cz a projít si mnoho dalších informací.

Na závěr, ač nejsem členem KČT, mám před touto organizací velký respekt, úctu a obdiv, tak velká parta často obyčejných normálních fajn lidí s tak bohatou historií a činností, klobouk dolů.
These users thanked the author Jirka for the post:
wilkuwdz (úte 05. úno 2019 15:31:12)
Rating: 100%Degustační set Medoviny z Vysočiny

Zpět na „Recenze a PR články“