Stránka 1 z 1

Industriální stezka (Plzeň) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Napsal: stř 20. led 2021 11:09:30
od DEPO2015
Jděte se po stopách historie areálu DEPO2015! Industriální stezka v souvislostech a poutavou formou přibližuje architekturu, významné podniky a události areálu DEPO2015. Průvodci: cukrovarnický odborník Hugo Jelínek, inženýr strojírenství Smola nebo slavný průmyslník a vynálezce František Křižík.

Z historie areálu:
21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy pohnutou historii rozsáhlého areálu mezi dnešními ulicemi Cukrovarská a Presslova. Od cukrovaru přes infekční nemocnici, opravny a depo dopravních podniků až po současné kulturní centrum DEPO2015, Centrum robotiky a další organizace, které zde sídlí, dokazuje areál, že je po generace důležitou a živou součástí města Plzně.

Přesně po 151 letech se veřejnosti otevírá možnost nahlédnout do historie tohoto areálu prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události tohoto místa. Celá stezka sestává z celkem 6 označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu budou moci přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, s již zmiňovaným podnikatelem a vlastencem Hugo Jelínkem a mnoha dalšími osobnostmi úzce spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.
Industriální stezka je přístupná každý den od 10 do 18 hodin. V nouzovém stavu pouze v úterý a ve čtvrtek 10 - 18 a v sobotu 10 - 15. V ostatní dny a časy je stezka přístupná částečně, tzn. pouze zastavení mimo vnitřní prostory areálu DEPO2015.