Vodní nádrž Kamenička (Chomutov) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Chomutově a na Chomutovsku.
Uživatelský avatar
Alisha
Moderátor/ka
O výletech: 66
Registrován: pon 05. úno 2018 8:58:37
Kontaktovat uživatele:

Most Vodní nádrž Kamenička (Chomutov) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Alisha » úte 06. úno 2018 11:20:21

Údolní přehrada Císaře Františka Josefa, dnes známá jako Kamenička se nachází v Bezručově údolí na potoce Kamenička, asi 8 km od města Chomutov. Vodní nádrž vznikla v letech 1899-1904 především z důvodu zajištění pitné vody pro obyvatele Chomutova. Více o historii a výstavbě nádrže si můžete přečíst informační tabuli na hrázi.

Vodní nádrž Kamenička je tvořena 153m dlouhou a 33m vysokou obloukovitou tížnou hrází, která je vytvořená z lomového kamene. Vstup na hráz je bohužel možný pouze jedenkrát do roka během Dne otevřených dveří, který pořádá Povodí Ohře. Vodní nádrž o rozloze 6ha je zdrojem pitné vody, proto v okolí nádrže platí I. ochranné pásmo vodního zdroje.

Jak se k nádrži dostat:
Auto je možné zaparkovat u třetího Dolského mlýna, kde je poměrně velké parkoviště. Dále už musíte pěšky po modré. Až k nádrži se dostanete po asfaltové cestě za necelé 2km.

Přílohy
DSC06333.JPG
Alena Bauerová (aluska.kabel1.cz)
DSC03829.JPG
Alena Bauerová (aluska.kabel1.cz)
DSC06332.JPG
Alena Bauerová (aluska.kabel1.cz)
DSC06328.JPG
Alena Bauerová (aluska.kabel1.cz)


Alisha

„Žijeme v nádherném světě, který je plný krásy, půvabu a dobrodružství. Těch dobrodružství, která můžeme prožít, je bez konce, pokud je hledáme s otevřenýma očima.“


Zpět na „Tipy na výlety Chomutov a Chomutovsko (Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Vejprty, ...)“