Pintovka (Tábor) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Táboře a na Táborsku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Jirka

Vaše hodnocení výletu na Pintovku? (jako ve škole)

1 - super
1
100%
2 - bylo to fajn
0
Žádná hlasování
3 - dobrý je za tři
0
Žádná hlasování
4 - nic moc
0
Žádná hlasování
5 - "když to srovnám s výletem na Kokořín ... co je tady? Prd.“
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 1

Uživatelský avatar
Jirka
Administrátor fóra
O výletech: 443
Registrován: pon 17. črc 2017 8:45:50
Kontaktovat uživatele:

Stezka Pintovka (Tábor) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Jirka » pon 18. zář 2017 10:21:10

Nad řekou Lužnicí na okraji Tábora v lese zvaném Pintovka se nachází rozsáhlý lesní komplex, kterým vede naučná stezka. Její zaměření je čistě lesnické a přírodovědné.

Stezka začíná nad Švehlovým mostem (silnice na Týn nad Vltavou), má celkem 30 zastavení, značení místní bílo zelené. Pro rodiny s dětmi je na stezce vybudováno dětské hřiště, cvičební prvky a také pódium, kde si mohou zaskotačit. Na tomto pódiu se také pořádají různé kulturní akce. Ze stezky můžete sejít pod Švehlův most, kde je kaplička Eleonora a také studánka s radioaktivní vodou. Auto doporučujeme nechat na kraji ulice Lesní, sejít k začátku stezky, což není úplně přehledné, je to cca 100 metrů nad mostem, pozor budete přecházet silnici.

Výchozí bod stezky: cca 100 metrů od Švehlova parku v Táboře
Konečný bod stezky: na rozcestí v lesokoutku Pintovka a pak zpět k mostu nebo lépe po asfaltce do ulice Lesní
Délka stezky: cca 6,5 km
Časová náročnost: cca 4 hodiny
Počet zastavení/tabulí: 30
Náročnost stezky: střední


Trasu jsme si dali s rodinou při jedné návštěvě Tábora. Musím říci, že úvod stezky je docela divoký, jde se užší lesní pěšinou, nějaké ty drobné kopřivy a větvičky budete muset překonat, je vidět, že naučnou stezkou až tolik lidí nechodí. Byli jsme tam na podzim, tedy košík na houby by se docela hodil, nasbírali bychom plný suchohřibů. V úvodu pozor na správnou trasu, probíhala tam těžba a hned v začátku dávejte pozor na značení (bílo-zelené). Pak jsme přišli k první větší informační tabuli a bylo jasné, že tento lesopark je prokřižován cestami a lidé zde často chodí na krásné procházky. Nicméně jsme pokračovali stezkou a další úsek byl opět náročnější, přes trávu, trocha ostružiní, klacků a větví. Po překonání této části jsme došli k lesní ohradě, kde žijou zvířátky. Přivítal nás krásný statný srnec, několik srnek, daňků a muflonů. Babička začala vzdorovat a tak jsme cestu nasměrovali zpět, tentokrát po asfaltce dolů, takovou serpentýnou do ulice Lesní, kde jsem nechal auto. Park jsme prošli tak z 1/5 a musím říci, že je opravdu krásný. Rozhodně bych nečekal hned za městem Tábor takový krásný, tichý a klidný park, spíš les. Mrzí mě, že jsme neprošli park celý, ale opravdu by to bylo na babičku moc. Je to každopádně středně náročné, kočárky na stezce nemají šanci, na ostatních cestách v parku v pohodě. Škoda, že jsme nedošli až k pódiu a dětskému hřišti.

Rozhodně nemusíte absolvovat celou naučnou stezku, ale prostě si park projít křížem krážem, jak chcete, mapka je na každém větším informačním panelu.
Vlastní foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Degustační set Medoviny z Vysočiny

Zpět na „Tipy na výlety Tábor a Táborsko (Bechyně, Chýnov, Jistebnice, Planá nad Lužnicí, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, ...)“