Panská skála (Kamenický Šenov) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Děčíně a na Děčínsku

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Hana.B

Uživatelský avatar
Marfenaj
Moderátor/ka
O výletech: 194
Registrován: úte 17. říj 2017 22:08:18

Přírodní rezervace / Přírodní památka Panská skála (Kamenický Šenov) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Marfenaj » čtv 01. lis 2018 0:36:36

Kdo by neznal pohádku Pyšná princezna a scénu, kdy se princezna schovává s králem Miroslavem před vojáky za skálou v podobě varhan. Tuto skálu se jménem Panská skála najdeme v obci Kamenický Šenov na jejím východním okraji. Až 12 metrů vysoké čedičové varhany tvoří celý skalní komplex. Lokalita je památkově chráněná a vyhlášena národní kulturní památkou.
V těsné blízkosti skály je vybudováno velké parkoviště s poplatkem 20 Kč. K dispozici je i infocentrum s upomínkovými předměty. Vedou sem i turistické značky ze všech okolních lokalit.
Přílohy
1024px-Panská_skála(6)_edit[1].jpg
Autor: This image is a work by Miloslav Rejha (User:M.Rejha). When reusing, please credit me as: Miloslav Rejha, Wikimedia Commons.I would appreciate being notified if you use my work outside Wikimedia. Do not copy this image illegally by ignoring the terms of the license below, as it is not in the public domain. If you would like special permission to use, license, or purchase the image please contact me. More of my work can be found in my photostream on Flickr. – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17160567Zpět na „Tipy na výlety Děčín a Děčínsko (Česká Kamenice, Jílové, Rumburk, Varnsdorf, Šluknov, ...)“