Naučná stezka Chlum (VSTUP ZDARMA)

Tipy kam na výlet v Mladé Boleslavi a okolí.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: Luca Lu

Uživatelský avatar
Luca Lu
Moderátor
O výletech: 89
Registrován: pát 22. zář 2017 11:54:42

Stezka Naučná stezka Chlum (VSTUP ZDARMA)

Příspěvek od Luca Lu » úte 14. lis 2017 12:20:08

šjů7.jpg
Foto: Šjů via wikimedia.org
šjů7.jpg (17.44 KiB) Zobrazeno 7 x
Naučná stezka Chlum

Přírodní park Chlum Vás překvapí nejen svými nelesními biotopy, ale také interaktivními prvky pro děti. Doporučujeme ji navštívit na jaře, jelikož louky na stezce pestrobarevně kvetou a je to skvostná podívaná. Ale i o podzimu hýří všemi barvami. Tuto naučnou i zábavnou stezku nalezneme 10 km jižně od Mladé Boleslavi.

Co uvidíme
Trasa je dlouhá 7,5 km a vede po nezpevněném povrchu, své děti ale doma nenechávejte. Na 10 staveních jsou pro ně připraveny různé úkoly a hádanky. Pracovní listy jsou ke stažení zde: Pracovní listy pro starší i mladší děti.
Interaktivních prvků je zde 8 a jsou rozděleni na přírodovědnou a archeologickou část. Stezka je poměrně nová a moderní, proto je každá obdařena QR kodem a vy se tak pomocí Vaše mobilu dozvíte ještě více informací, které se na tabuli nevejdou.
Start: květnaté louky za obcí Nepřevázka, kde vidíme až do našeho rodného kraje,Polabí. Bývalou „umrlčí“ cestou
vystoupáme vrcholek, který je historicky významný a je velkým archeologickým nalezištěm. Dále pokračujeme na hradiště Švédské šance. U Pilníček vstoupíme do lesa.Dojdeme k myslivně pod Karlovým vrchem a budeme pokračovat po okraji lesa zpět k Nepřevázce.

Zpět na „Tipy na výlety Mladá Boleslav a Mladoboleslavsko (Bělá pod Bezdězem, Benátky nad Jizerou, Mnichovo Hradiště, ...)“