Mědník (Měděnec) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Tipy kam na výlet v Chomutově a na Chomutovsku.
Uživatelský avatar
Alisha
Moderátor/ka
O výletech: 66
Registrován: pon 05. úno 2018 8:58:37
Kontaktovat uživatele:

Vyhlídkové místo Mědník (Měděnec) ŽÁDNÉ VSTUPNÉ

Příspěvek od Alisha » čtv 08. bře 2018 8:58:23

Kaplička Neposkvrněného početí Panny Marie na vrchu Mědník je nepřehlédnutelnou dominantou obce Měděnec. Kaplička byla podle pověstí postavena jako výraz díků místnímu uhlíři za zachránění vévody Juliuse Františke Sasko-Lauenburského a jeho družiny.
Město Měděnec je hornické město spojené s těžbou železné a stříbronosné měděné rudy. A právě vrch Mědník je doslova protkán těžebními chodbičkami. V současné době jsou zpřístupněny dvě štoly – štola Marie Pomocné a štola Země zaslíbená.
Od kapličky je krásný výhled na Jelení horu, Přísečnici, Velký špičák, větrné elektrárny. V dáli je možné zahlédnout údolí Ohře, Klášterec nad Ohří, Kadaň, elektrárny a Nechranickou přehradu.

Jak se tam dostanete?
Pokud projedete obec Měděnec směrem na Horní Halži, těsně přes koncem vesnice zahlédnete odbočku doprava, po které po cca 300 metrech narazíte na menší parkoviště. Poté už musíte pěšky.
Přílohy
DSC01581.jpg
Alena Bauerová (aluska.kabel1.cz)
DSC01561.jpg
Alena Bauerová (aluska.kabel1.cz)


Alisha

„Žijeme v nádherném světě, který je plný krásy, půvabu a dobrodružství. Těch dobrodružství, která můžeme prožít, je bez konce, pokud je hledáme s otevřenýma očima.“


Zpět na „Tipy na výlety Chomutov a Chomutovsko (Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Vejprty, ...)“