Lesopark Hostivař- vstup zdarma

Tipy kam na výlet v Praze.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
iris
Moderátor/ka
O výletech: 553
Registrován: čtv 05. říj 2017 10:52:38

Rodinný výlet Lesopark Hostivař- vstup zdarma

Příspěvek od iris » úte 07. lis 2017 16:10:35

Hostivařský lesopark byl založen v 60. letech minulého století v okolí Hostivařské přehrady na převážně zemědělské půdě.
Dnešní rozloha je asi 150 a nabízí se zde spousta míst jak k aktivnímu, tak k pasivnímu odpočinku. Je zde spousta laviček, dětských hřišť, altánků, množství stezek a cyklostezek.
Najdete zde Hradiště z doby kamenné, ZOO koutek Divoká zahrada a Na šancích je vybudováno hřiště na fotbal, volejbal a minigolf. V zimě se zde dá jezdit na běžkách a děti určitě ocení možnost bobování.

Procházku lze spojit s návštěvou ZOO parku Divoká zahrada, nebo hradiště na Šancích z doby bronzové.
Vstup: zdarma

Otevřeno: celoročně

Přílohy
1280px-Hostivař_Dam,_Prague_Hostivař.jpg
Autor: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24694696
1280px-Praha,_Hostivař,_Přírodní_park_Hostivař-Záběhlice_II.JPG
Autor: Tento obrázek vytvořil uživatel Wikipedie a Wikimedia Commons Aktron.Pokud jej přebíráte, prosím, uveďte: Aktron / Wikimedia Commons.Pokud má díla používáte mimo projekty Wikimedia, ocenil bych upozornění.Nekopírujte tento soubor nelegálně ignorováním licenčních podmínek níže jako by bylo volné dílo. Pokud byste rádi dostali speciální svolení, licenci nebo byste chtěli zakoupit tento obrázek, prosím, kontaktujte mě pro sjednání podmínek.Více z mé práce najdete v mé osobní galerii.cs en +/−cs en mk pl sr +/− – Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10241963
Lesopark-hostivar.jpg
Autor: Anton Fedorenko – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15398707Zpět na „Tipy na výlety Praha - hlavní město České republiky“