Kolem přehrady Šance k Masarykovu údolí - Staré Hamry

Tipy kam na výlet ve Frýdku-Místku a na Frýdeckomístecku.

Výletník, cestovatel, turista - moderátor/ka: iris

Uživatelský avatar
Katušenička
Redaktor/ka
O výletech: 80
Registrován: pon 19. bře 2018 11:27:34

Procházka Kolem přehrady Šance k Masarykovu údolí - Staré Hamry

Příspěvek od Katušenička » úte 30. říj 2018 14:22:58

Na nenáročnou pěší procházku nebo na kole se můžete vydat kolem přehrady Šance k nejmalebnějšímu místu Beskyd zvanému Masarykovo údolí, které se nachází ve východním cípu přehrady a ústí tady říčka Řečice. Najdete tady památník z roku 1928, posezení k odpočinku a krásný výhled. Po cestě se také z informačních tabulek dozvíte něco o operaci Wolfram - partyzánském výsadku během 2. světové války organizovaného z Londýna.

Auto můžete nechat zaparkované na těchto souřadnicích (GPS: 49.5236361N, 18.4074589E) , odtud se pak musíte vydat pěšky po asfaltové cestě k hrázi, kde se napojíte na modrou turistickou značku na rozcestí Šance - přehrada. Zároveň touto trasou vedou cyklostezky č. 461 a 6113. Dojet můžete také autobusem z Ostravy a Ostravice - zastávka Ostravice, Mazák.

Celá trasa je po asfaltové cestě obklopené lesy, takže je vhodná i pro procházku s kočárkem. Od parkoviště do údolí je to 5 km v jednom směru.
Po cestě se nenachází žádné občerstvení, nejbližší najdete v obci Ostravice.
masarykovo_údolí3.JPG
Masarykovo údolí (zdroj: vlastní foto)Zpět na „Tipy na výlety Frýdek-Místek a Frýdeckomístecko (Třinec, Vratimov, Bystřice, ...)“